Szabla Polska z Silkfencing

Grupa Silkfencing to jedyna w Polsce grupa ucząca władania szablą polską we wczesnym okresie jej użytkowania w Polsce. Nauka szabli polskiej jest trudna, ponieważ wówczas w Polsce dominował przekaz ustny, dlatego niezachowane są źródła bezpośrednio traktujące o użyciu szabli polskiej. Z tego powodu grupa Silkfencing przeprowadziła szerokie badania, które ustawicznie rozwija, na podstawie rycin, przedstawień, pamiętników, zachodnich traktatów oraz badań biomechanicznych.

Połączone z szerokim doświadczeniem w przeprowadzonych pojedynkach i turniejach, dało to rezultaty w postaci jedynego w swoim rodzaju systemu. Grupa Silkfencing promuje system na wielu wykładach i semianariach szermierczych na całym świecie.

 

 

Niemiecki miecz długi z Silkfencing

Zanim szabla stała sie bronią szlachty, symbolem każdego rycerza w Polsce był miecz. Jednocześnie, jak utrzymują źródła średniowieczne, najbardziej rycerską bronia był miecz długi. Każdy rycerz wprawiał się w jego użyciu od młodych lat. Dziesiątki podręczników w Europie traktują o sztuce władania mieczem długim; w tym czasie w Polsce uczono miecza długiego w tradycji niemieckiej. Najbardziej rozpoznawalną sztuką władania mieczem jest system mistrza Lichtenauera, na podstawie którego napisano wiele traktatów, w tym oraz znacznie poźniejszym okresie.

Jednym z najbardziej kompletnych podręcznikow traktujęcych o tej tradycji jest podrecznik autorstwa Joachima Meyera.

Grupa Silkfencing zaprasza na treningi miecza długiego, najbardziej rycerską sztukę walki.

 

 

Najstarszy w średniowieczu system I.33

Grupa Silkfencig zaprasza do nauki systemu, którego uczyli się już krzyżowcy. Jeden z najstraszych podręcznikow do sztuk walki na świecie (jedyny, który go wyprzedza to podręcznik taktujący o pankrationie). System ten, uczący władania mieczem i puklerzem, ma wiele swoich gałęzi na całym świecie. Zawędrował on aż po Gruzję, gdzie mieszkańcy autonomicznego regionu Khevsoor uczą go po dziś dzień, twierdząc, ze są potomkami krucjaty.

Zapraszamy do nauki bardzo rozbudowanego i brutalnego systemu dawnych krzyżowców.

 

 

Nasi partnerzy

Muzeum Narodowe w Krakowie Irish school of historical combat HEMA Allaince Pammachon Bu Jutsu Kan Stowarzyszenie Miłośników Dawnej Broni i Barwy Meyer Freifechter Guild Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce